راهنمای سوالات پرتکرار

پینگ من در بازی آنلاین بالا می باشد، چه کاری انجام دهم؟

شما میتوانید با فعال سازی سرویس گیم از پنل کاربری یا از طریق درگاه های موجود شامل تماس با واحد پشتیبانی یا بررسی از درگاه چت آنلاین موجود در شرکت سرویس دهنده موردتان را برسی نمایید.

آیا قطع بودن بوق خط می تواند باعث قطعی اینترنت شود؟

بله ممکن است خط شما به علت بدهی و … از طرف مخابرات قطع شده باشد و این مورد ممکن است باعث قطعی اینترنت شما  شود.

بوق خط تلفن بعد از رانژه قطع شده است، راه حل چیست؟

مودم ADSL و اسپلیتر را از مدار خارج کنید. خط تلفن را چک کنید در صورتی که بوق آزاد شنیده نشد با مخابرات تماس گرفته و خرابی تلفن را ثبت کنید.اگر با خارج کردن اسپلیتر از مدار مشخص شد خط بوق دارد و سیم ها و سوکت ها سالم باشند اسپلیتر شما معیوب شده است .

چه برندی از مودم خوب میباشد؟

جهت خرید مودم بایدمشخصات فنی و کارایی برندهای مختلف را بررسی نمود و با توجه به نیازمان بهترین برند را انتخاب کنید.

چگونه میتوانم بررسی نمود چه دستگاهایی به وای فای مودم متصل میباشد؟

نرم افزار Wireless Network Watcher روی کامپیوتر و نرم افزارهای Fing یا Who Is On My WiFi روی گوشی یا دیگر نرم افزارهای مشابه موجود، برای بررسی اینکه چه دستگاه هایی به وایرلس مودم متصل می باشند کاربرد دارند.

از طریق اینترنت ADSL چطور میتوانم انتقال تصویر دوربين داشته باشم؟

جهت انتقال تصویر دوربین باید IP Static خریداری شود و توسط کارشناس شبکه یا نصاب دوربین به روی دستگاه DVR ست و تنظیمات مربوطه انجام شود.

من در اتصال به سرور بازی آنلاین ارور دریافت میکنم؟

در صورت وجود مشکل میتوانید از طریق درگاه های موجود شامل تماس با واحد پشتیبانی و یا بررسی از درگاه چت آنلاین موجود در سایت شزکت سرویس دهنده برسی نمایید.

چگونه میتوانم دسترسی به وایرلس مودم را محدود کنم؟

جهت محدود سازی دسترسی به وایرلس میتوان از قسمت MAC Filtering لیست  دستگاهایی که میخواهید متصل یا محدود شوند را اضافه نمایید.

مشکل بین مسیر چیست و چگونه برطرف میشود؟

مشکل بین مسیر یعنی سیم تلفن در مسیری که مخابرات تا پست تلفن مشترک کشیده است دچار پوسیدگی و یا قطعی و … شده است، در این صورت جهت برطرف شدن مشکل، مشترک باید با مخابرات بررسی انجام دهد و شرکت خدمات دهنده اینترنت امکان برطرف کردن مشکل مسیر مخابراتی را ندارد.

سامانه شاهکار چیست؟

به دستور سازمان تنظیم مقررات رادیویی از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۶ هنگام ثبت نام مشترک جهت دریافت سرویس های اینترنتی، می بایست اطلاعات مشترک از جانب شرکت اپراتور در سامانه شاهکار ثبت گردد.
سامانه شاهکار وظیفه احراز هویت سرویس هایی از قبیل سیم کارت ها ، خطوط ثابت تلفن و اشتراک های اینترنت، SAP  و PAP ، Mobile Wi-Fi و … را بر عهده دارد و در راستای هدف افزایش امنیت و … تولید شده است.
ثبت اطلاعات مشترک در شاهکار به صورتی می باشد که یک کد اختصاصی در بین تمام اپراتورها به مشترک اختصاص می یابد و تا زمانی که این کد از طرف هر شرکت اپراتور فعال باشد ( حتی با وجود تخلیه پورت از مرکز ) امکان راه اندازی اینترنت ( رانژه) از شرکت جدید امکان پذیر نیست لذا برای راه اندازی اینترنت از شرکت اپراتور دیگر باید کلاسه شاهکار شرکت اپراتور قبلی توسط همان اپراتور غیر فعال یا حذف گردد.

احراز هویت مشترکین در زمان جمع آوری چیست و به چه دلیل صورت می گیرد؟

به علت جلوگيري از سوء استفاده اشخاص دیگر ، مي بايست جهت صحت درخواست جمع آوري مشترک ، احراز هويت صورت پذیرد ،که روال آن از طريق تماس مشترک از تلفن ثابت دارای سرویس ADSL  یا موبایل ثبت شده در پنل کاربری و اعلام کد ملی صاحب خط
مي باشد شایان ذکر است در صورت عدم دسترسی ساکن جدید ( مالک –  مستاجر) به اطلاعات ساکن قبلی میبایست سندی مبنی بر اجاره نامه جدید یا مالکیت جدید (اجاره نامه و تصویر کارت ملی مستاجر جدید یا  قبض تلفن و تصویر کارت ملی صاحب خط ) از طریق آدرس  ایمیل  Leave@asiatech.ir  به شرکت آسیاتک ارسال نمایند.

آیا سوالی دارید که در لیست سوالات وجود ندارد؟

سوال جدید مطرح کنید

ارسال به پشتیبانی